YOEB Iade Politikası


YOEB.NET üzerinden veya yönlendirilerek ürün ve hizmetleri satın alınması durumunda bu İade Politikasında açıklanan uygulamaları ve YOEB'in kullandığı aracıların bitpay, paym.es ("aracı") politikalarını kabul etmiş olursunuz.

İade Süresi
YOEB üzerinden satın alınan ürün ve hizmetlerin 7 gün içerisin de iade edebilirsiniz.
İade isteğiniz 2 iş günü içerinde cevaplanır ve cevaplandıktan 7 iş günü içerisinde gönderilir.


Ürünlere Göre İade Koşulları
YOEB üzerinden satın alınan sanal para birimi olan YBUCK ("YBUCK") iade edilebilmesi için hiçbir YBUCK harcanmaması gerekir aksi taktirde hiç bir geri ödeme yapılmaz.

İade Oluşturma
Bir iade oluşturmak istiyorsanız lütfen destek@yoeb.net üzerinden bizimle iletişime geçiniz.

Para İadesi
Satın aldığınız ürünlerin para iadesi yapmış olduğunuz ödeme yöntemine göre 7 iş günü içerisin iadesi gerçekleşir eğer yapılamıyorsa sizinle iletişime geçip alternatif yöntemler için yardımcı olacağız.

İade Kesintileri
YOEB üzerinden satın ürünlerin ödeme yöntemlerinden kaynaklanan komisynlar kesilerek size ödenir.
Papara QR İşlemleri ile satın alınan ürünlerin %3,4 kesilerek ödeme yapan hesaba geri gönderilir. Örneğin 100₺ lik ürün alımınızda size 96,6₺ ödenir.
Kripto para (Bitpay.com) ile satın alınan ürünlerin %1 kesilerek ödeme yapan hesaba geri gönderilir. Örneğin 100₺ lik ürün alımınızda size 99₺ ödenir.
Kredi Kartı ile satın alınan ürünlerin %3 kesilerek satın alan kişinin kredi kartına iadesi yapılır eğer bu mümkün değilse alıcının banka hesabına havale veya eft ile gönderilir. Örneğin 100₺ lik ürün alımınızda size 97₺ ödenir. Bankalardan kaynaklı %3 kesintiye ek havale ve eft kesintileri uygulanabilir.